Зимове Вилкове дуже відрізняється від весняного, літнього чи осіннього. Зі стовпів зняті оголошення про житло, ніхто не пропонує прогулянки єриком чи до нульового кілометру. Туристів дуже мало, місцеві тільки готуються до сезону. Розмірене, майже, сільське життя – ідеальний варіант для маршруту вихідного дня.
Як добратися до Вилкового
Вилкове від Одеси розташоване за 207 км, краще їхати по Ренійській трасі через Маяки – Паланку – Татарбунари – с. Спаське (з’їзд з траси вліво) – с. Струмок – с. Приморське – м. Вилкове.
На дорогу піде 3-3,5 годин.
- Прямих автобуси з Одеси в напрямку Вилкового з центрального автовокзалу курсують: 8:20, 14:00, 16:40.
- Прямі рейси з Одеси в напрямку Вилкового з автостанції “Привоз” курсують: 1:30, 6:20, 8:20, 11:15, 11:50 14:45 15:45, 16:40.
- Повернутись до Одеси можна з АС “Вилкове”, транспорт починає їздити з 3:00 до 15:00. Вартість квитка близько 200 гривень.
Також до міста можна дістатись автобусом Київ – Кілія. Однак, цей рейс не регулярний. Розклад руху з Києва: понеділок, середа, п’ятниця, субота о 19:10, до Вилкового прибуває о 7 ранку. З Вилкового: вівторок, четвер, п’ятниця та неділя об 18.00. Вартість квитка близько 400 гривень.
Де жити у Вилковому
Якщо ви вирішили затриматись у Вилковому більше ніж на день, то поселитися можна в готелях чи хостелі. Приватний сектор взимку не працює.
Зараз зупинитись можна в хостелі “Венеція”. Хостел “Венеція” розташований у центрі міста, на вулиці Різдвяна, 17.
Вартість перебування від 100 грн/доба з людини – номер “економ” з санвузлом в спільному коридорі.
У готелі “Дельта” на вулиці Татарбунарського повстання, 164. Вартість перебування в двомісному номері з усіма зручностями 800 грн/доба. В вартість також входить сніданок.
У готельному комплексі Pelican City на вулиці Б. Хмельницького, 54. Вартість розміщення – 1270 грн/доба за номер.
У Vilkovo Holiday&fishing club на вулиці Придунайська, 99. Вартість котеджу з понеділка по четвер обійдеться у 2550 грн/доба, у вихідні – 3150 грн/доба.
“Золотий фазан” розташований на вулиці Придунайській, 100. Вартість розміщення у будинку з дерев’яного зрубу на 7-8 осіб обійдеться у 7000 грн/доба.
Харчування в готельних комплексах передбачено за окрему платню.
Якщо у вас є автотрейлер, і вам до душі зелений туризм, то можна зупинитись в автокемпінгу. Він працює і взимку. Розташований він у сосновому лісу на березі озера за 400 метрів від Вилкового.
Ціни на території кемпінгу:
- в’їзд на територію кемпінгу машиною коштує 20 грн;
- за користування водою, душем, вбиральнею плата – 5 грн/з людини за добу;
- розміщення одного трейлера (намета) – 60 грн;
- зона зі столом – 200 грн/доба, при цьому кількість трейлерів вже не рахують
Варто зазначити, що зручності тут на вулиці, електрики та води немає. Тож треба запастись акумуляторами, ліхтариками та водою.
Де харчуватися у Вилковому взимку
На широкий вибір ресторанів не сподівайтеся. Частина закладів зачинені на зиму, частина працює лише на винос через карантин. Але їжу можна замовити в готелях.
У готельних комплексах вам запропонують справжню липованську юшку. Головною родзинкою цієї страви є саламур: дрібно нарізаний часник перетирають з сіллю, додають гострий стручковий перець, зелень, оцет і заливають все це юшкою. Ним приправляють рибу.
Загалом, у Вилковому перевагу надають рибним стравам – навіть борщ та голубці з рибою готують. Єдиний мінус – взимку ви не спробуєте дунайський оселедець, але замість “дунайки” скуштуйте кефаль, теж дуже смачна риба. Наприклад, в готелі “Дельта” порція (150 г) смаженої кефалі коштує 80 грн, а малосольної – 70 грн.
Також у комплексах можна готувати самим на мангалі, а в котеджах Fishing club та “Золотий фазан” є кухні.
На в’їзді до міста є супермаркет “Сонячний”, в ньому працює кафе швидкого харчування. Тут можна замовити суп, основну страву, десерти.
Як розважатися взимку у Вилковому
На відміну від літнього сезону, зимою розваг не так багато: ніхто не хапає за руку, майже на в’їзді до міста та не пропонує поїхати на острови та на нульовий кілометр – холодно.
Але можна замовити екскурсію по старій частині Вилкового.
Наприклад, Pelican City пропонує кілька варіантів:
- годинна прогулянка вулицями-канали з відвідуванням липованських храмів для групи до 10 осіб за 140 грн;
- годинна екскурсії по воді для групи до 10 осіб за 470 грн
- півтори години, з відвідуванням колишнього старообрядницького поселення за 700 грн для групи до 10 осіб
Щоб ці прогулянки принесли задоволення – треба добре одягатися, адже в човні на воді холодніше ніж на суші.
Ще можна ловити рибу, правда, не на самому Дунаї – бо не сезон, а наприклад, на території готельного комплексу “Золотий фазан” є власні водойми, в яких для рибалок запускають рибу.
Є в тут незвичайний музей, заснований місцевим мешканцем Олександром Шароновим. У музеї зібрані старовинні книги, фотографії часів, коли Вилкове входило до складу Румунії, посуд, меблі, картини, ритуальні предмети та предмети побуту старовірів-липованів, навіть козацький човен. А ще зброя та традиційні костюми.
- Екскурсія музеєм займає близько години.
- Шукайте на вулиці Різдвяній, 11.
- Відвідати музей можна з 9:00 до 18:00 години щодня. Якщо музей буде закрито, можна зателефонувати за номером + 38-067-153-41-27.
Можна завітати до найближчого до Вилкового міста – стародавньої Кілії.
Доїхати до неї можна на власному авто рухаючись в напрямку села Струмок, в селі звернути в сторону Кілії. Відстань між містами 77 км.
Або автобусом Вилково – Кілія.
- Розклад руху: 6:50, 10:10, 12:30, 15:00.
- Розклад руху назад: 07:20, 10:25, 12:00, 13:00.
Вартість квитка на автобус 60 грн. Час в дорозі – приблизно півтори години.
Саме в Кілії є надзвичайно рідкісна напівпідземна Свято-Миколаївська церква. Подібних діючих храмів, що належать Українській православній церкві, Миколаївський на території нашої держави залишились одиниці.
У проекції храм прямокутний, із півкруглою апсидою – вівтарною частиною. Щоб увійти до споруди, потрібно спуститися на 7 сходинок.
- Розташований у Кілії на вулиці Дунайська, 4.
- Працює з 8:00 до 17:00
- Вхід вільний
Цікавою для відвідування в Кілії є кімната ужиткового побуту. Зараз цей куточок нагадує бабусину хату, яка розповідає про традиції та побут Бессарабців.
- Розташований у Кілії на вулиці Маяк, 120
- Працює у вівторок і четвер з 8:00 до 17:00, у суботу з 10:00 до 14:00
- Вхід вільний