Бабусина хата, підземний храм, козацький човен та Квакенбург – Media Proof UA розповість, що варто відвідати восени у Кілії та Вилково.
Кілійський етнографічний музей
Світлиця української хати була заснована у 1990 році директором будинку культури № 2 Лідією Квіткою. Почалось все з бабусиної хустки, яку пані Лідія знайшла у себе. Спочатку вона не знала, що з нею робити, а потім вирішила створити такий етно куточок при клубі. Дізнавшись про це, місцеві почали по трохи здавати сюди речі своїх родичів.
Зараз цей куточок нагадує бабусину хату, яку варто відвідати, аби згадати традиції та побут наших предків. До того ж це ще й красиво.
Знаходиться музей у м. Кілія, по вул. Маяк, 120
Працює у вівторок і четвер з 8.00 до 17.00, у суботу з 10.00 до 14.00
Вхід вільний
Напівпідземна Свято-Миколаївська церква
Свято-Миколаївський храм є пам’ятником архітектури 14 століття. Тоді Кілія входила до складу Османської імперії.
Турки не забороняли християнам будувати свої храми, єдиною вимогою було, аби вони не були вищими за мечеті (за іншої версією – яничара на коні). Із цієї ситуації знайшли вихід: будівлю звели із заглибленням у землю на 2,1 метри і, таким чином, церква стала напівпідземною.
Серед храмів, що належать Українській православній церкві, Миколаївський – надзвичайно рідкісний. Подібних – на території нашої держави залишились одиниці.


Церква побудована з тесаного вапняку, склепіння та допоміжні арки – з цегли-плінфи. В проекції храм прямокутний, із півкруглою апсидою – вівтарною частиною. Щоб увійти до споруди, потрібно спуститися на 7 сходинок.
Церква діюча.
Миколаївська церква розташована у м. Кілія по вул. Дунайська, 4
Працює з 8.00 до 17.00
Вхід вільний
Вилківський краєзнавчий музей
Краєзнавчий музей у Вилковому створений ентузіастом Олександром Шароновим.
В музеї зібрані старовинні книги, фотографії того часу, коли Вилкове входило до складу Румунії, посуд, меблі, картини, ритуальні предмети та предмети побуту старовірів-липован, навіть човен, з тих, на яких водами Дунаю й Чорного моря подорожували козаки. А ще зброя та традиційні костюми.
Багато речей принесли в музей старожили Вилкового. А якісь знайшов сам пан Володимир.
Музей відвідати неодмінно варто. Екскурсія музеєм займає близько години.
Знаходиться музей у м. Вилкове, вул. Леніна, 11.
Відвідати музей можна з 9.00 до 18.00 години щодня. Якщо музей буде закрито, можна зателефонувати за номером + 38-067-153-41-27.
Вхід вільний
Острівна ліпованська садиба-музей Квакенбург
Навесні 2013 року на території острівної зеленої стоянки “Квакенбург” туроператор Вилково Пеликан тур створили Липованський музей під відкритим небом.
Тут можна відвідати липованську хату, в якій відтворено традиційний інтер’єр.
На території стоянки розміщено стенди, що описують історію дельти, традиції старообрядництва, місцеве виноробство і бджолярство, діяльність Дунайського біосферного заповідника.
До складу музею також входять експозиції під відкритим небом (човнова майстерня, рибні знаряддя лову, дельтового виноробства та бджолярства), фруктовий сад, дерев’яні містки, очеретяні альтанки. Доречі, відвідати острів та не скуштувати знамениту Вилківську юшку не вийде – вона входить до вартості поїздки.
Зараз острів працює по вихідних днях.
Щоб туди дістатись до музею треба зазделегіть домовитись з туроператором, зателефонувавши за номером (067) 4835207.
Вартість – 145 грн з людини якщо відвідування з юшкою, 195 грн з людини рибний пікнік.
Фото з відкритих джерел