Facebook
Подорож Бессарабією

Чистий Дунай: як кілійці щороку прибирають сміття на узбережжі

Про стан навколишнього середовища деякі кілійці не тільки замислюються, а й організовують та приймають активну участь у прибиранні засмічених зелених зон. 

Media Proof UA поспілкувалась з ініціаторкою екологічної акції let’s do it Kiliya Тетяною Гавриленко, яка вже чотири роки гуртує небайдужих мешканців міста для прибирання узбережжя Дунаю від сміття.


Мешканці Кілії Тетяні Гавриленко набридло чекати, коли хтось зробить місто, особливо його прибережну частину, чистіше, тому вона вирішила взяти ініціативу в свої руки.

Тетяна Гавриленко

У 2016 році Тетяна разом з громадською організацією “Рух добра воля” долучились до всеукраїнської екологічної акції let’s do it Ukraine. 

Тоді, у квітні 2016 року ми прибрали від сміття близько двох кілометрів узбережжя Дунаю” – згадує пані Тетяна.

Подібні заходи проходять двічі в рік: весною та восени. Щороку до цієї еко-акції долучається все більше небайдужих людей.

Активно приймають участь у акції знайомі пані Тетяни Елла Мірчева, Люба Трифонова, Юлія Степаненко, а також вчителі Ольга Сімененко, Олена Орищак зі своїми учнями. Є й ті, хто допомагає час від часу і всім їм пані Тетяна вдячна. 

Окрім городян на прибирання виходять працівник місцевих організацій, підприємств, учні. Двічі на рік, протягом чотирьох років, люди прибирають довкілля, але кожного разу збирають майже однакову купу сміття.

У вересні 2019 року ми зібрали п’ятдесят 120 л пакетів сміття. Шкода. Ми маємо дбайливо ставитися до своєї країни, міста. Ми тут живемо, ми тут відпочиваємо, тут зростають наші діти! А екологія важлива тема. Вона не примарна, не далека, десь, не чужа”, – каже пані Тетяна. 

До речі, в Європейських країнах до вирішення проблеми зі сміттям долучається не тільки активісти та не байдужі мешканці, а й держава. Наприклад, у 2008 році в Естонії за п’ять годин 50 тисяч людей очистили ліси, водойми, селища і міста країни від 10 тисяч тонн сміття. Як писали естонськи ЗМІ, держава виділила на утилізацію зібраного сміття 500 тисяч євро і попередньо провело конкурс серед фірм, які потім ці гроші отримали. 

А наймасштабніша в історії країни рекламна кампанія “Зробимо! 2008” обійшлася в 0 крон. Питання, яке на той момент поставили активісти, звучало так: “Або робимо разом безкоштовно, або живемо в бруду далі”. Естонці обрали чистоту. І дотримуються цього правила вже 10 років.

Навесні цього року Тетяна з Еллою, Ольгою та своїми дітьми висадили на пляжі верби та декілька дерев унабі (китайського фініка). Також планували провести захід з прибирання, але завадив карантин. Наступна акція відбудеться в жовтні цього року.

Хочу, аби нас було більше, щоб ми гуртувалися, бо разом легше, краще, більше можливостей”, – каже Тетяна.

Тетяна впевнена: власним прикладом можна показати, що змінювати своє місто на краще – це не складно, треба лише не ламати дерева, не красти квіти або щойно посаджені кущі, не смітити та прибирати за собою.

Тож, слідкуйте за сторінкою Тетяни у мережі Фейсбук або у групі Кілія.UA тут буде оголошення про день та час еко заходу. 

Щоб отримати додаткову інформацію можна зателефонувати за номером 0672664480. З собою беріть великі пакети для сміття, рукавички та гарний настрій.

Фото Тетяни Гавриленко

Поделиться с помощью...Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *