Facebook
Новини

Суд визнав незаконним рішення одеської міськради про регіональний статус російської мови

Одеський окружний адмінсуд визнав протиправним і скасував прийняте в минулому скликанні рішення Одеської міськради про надання російській мові статусу регіональної.


Про це стало відомо з судового рішення.

Вивчивши матеріал справи, суддя дійшла висновку, що дерутатскій корпус, при прийнятті рішення про статус російської мови, керувався так званим «законом Ківалова-Колесніченка» ( «Про засади державної мовної політики») 2012 року, який був визнаний неконституційним і скасовано в 2018 році.

Представник мерії Одеси заперечував, що рішення, про яке йдеться, носить виключно інформативно-організаційний характер, не є нормативним актом, використовувалося все один раз і «вичерпало свою дію шляхом відповідного інформування населення». Суд, однак, цих аргументів не послухав.

Відзначимо, що позов про скасування рішення подав заступник прокурора Одеської області, а ініціатором позову був львівський активіст Святослав Літинський. Спочатку він написав заяву в одеську мерію з вимогою скасувати мовне рішення від 2012 року, але йому відмовили. Пізніше він почав вимагати у прокуратури Одеської області домогтися законності через суд. Йому відмовили і там. Щоб домогтися свого, Літинський подав позов до Львівського окружного адмінсуду, який і зобов’язав одеську прокуратуру подати позов на міськраду.

У минулому році активіст домігся скасування аналогічних рішень, прийнятих в Дніпропетровській і Донецькій областях, а зараз домагається того ж в Харкові.

Поделиться с помощью...Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *