Facebook
Подорож Бессарабією

Де відпочити в Кілійському районі:

Серпень вже добігає кінця, але попереду ще бабине літо. Ми підібрали місця в межах району, де можна буде полежати на пісочку та скупатися в морі або озері, смачно поїсти та відвідати мальовничі місця.


Острів Зміїний

Фото з відкритих джерел

Відстань від материка (місто Вилкове) – 35 кілометрів

Скелястий клаптик суші посеред Чорного моря. Подекуди висота обривів над морем сягає 25-30 метрів. Однак є тут чотири пляжі: «Дамський», «Дергач», «Золотий» і «Бандитський». Пляжі та море на острові чисті.

Цікавим острів буде для тих, хто полюбляє тишу та спокій – туристів на ньому практично не буває. Це така собі можливість відчути себе Робінзоном Крузо. 

Узбережжя Зміїного багате різноманітними гротами, а біля берегів на глибинах можна виявити цікаві знахідки з попередніх епох.

Також на острові є єдиний в Україні маяк, який знаходиться у відкритому морі. Вік його – приблизно 170 років і він досі працює. Якщо вам пощастить піднятися на нього, то ви опинитеся на найвищій точці острова – заледве 50 метрів над рівнем моря.

Для відпочивальників на острові є гостьові будинки, магазин, який працює з 8.00 до 18.00. Для розрахунку, краще мати готівку.

Единий спосіб дістатися до острова – судно, що доставляє туди провізію. Для цього треба зателефонувати за номером 048-701-0780 та попередньо домовитися. Вартість подорожі складає 3 201 грн в обидва боки з особи. Вартість проживання однієї людини у гостьовому будинку 326 грн за добу. 

Умови проживання аскетичні – ліжко, холодильник, плита, щоб готувати їжу. Зручності – на вулиці. 

За один раз на острові можуть прийняти до 15 осіб.

Оскільки острів розташований у прикордонній зоні, то ще для його відвідування необхідна перепустка від Прикордонної служби. Зв’язатися з нею можна за телефонами 04841-23-158. Із собою треба мати паспорт або документ, що посвідчує особу. 

Вилкове – місто на єриках 

Фото з відкритих джерел

Відстань від Кілії 75 км по хорошій дорозі або 31 км – по бездоріжжю

Час у дорозі – трохи більше години.

Невеличке придунайське містечко відоме як українська Венеція. Тільки, на відміну від італійського міста, воно розташоване на суші, а на його вулицях прокладені численні, так звані, канали-єрики.

На головній вулиці-єрику, Білгородському каналі, човнярі пропонують здійснити подорож Дунаєм. Зголошуйтесь, тому що під час вояжу ви побачите справжню дику природу, відчуєте справжнє єднання з нею. 

На островах дельти Дунаю, що входять до складу Дунайського біосферного заповідника, ви побачите велику кількість різних видів птахів та рослин: починаючи від колоній пеліканів і закінчуючи стадами диких коней та корів.

Крім того, на берегах Дунаю можна побачити старезні будиночки, жителі яких практично не відвідують місто, а живуть у повному єднанні з природою. Вони здебільшого збирають очерет, ловлять рибу, вирощують виноград та полуницю. Якщо човняр зголоситься пристати до берега, то в островітян можна буде придбати і виноград, і ягоду, і інші смаколики.   

Як дістатися

Авто або автобусом Кілія – Вилково. Якщо їхати автобусом, то треба розраховувати, що останній рейс до Кілії у 15.00. 

Вартість квитка 60 грн.

Вартість подорожі Дунаєм від 250 грн з людини.  

Нульовий кілометр – місце перезавантаження та здійснення мрії

Фото з відкритих джерел

На острові Анкудінов у місті Вилкове є знак, де Дунай впадає в Чорне море – “нульовий кілометр”. Саме тут з’єднуються річка і море. Тут можна побачити, як каламутна річкова вода Дунаю і блакитна гладь моря зливаються воєдино. 

Саме на Анкудінов злітаються зграї унікальних птахів: рожевий і кучерявий пелікани, орлан білохвостий, червонодзьоба казарка.

Місцеві кажуть, що, пройшовши повз знак “0”, людина повністю скидає із себе негатив і таким чином «обнуляється», надихаючись на нові починання і звершення. 

Як дістатись

Авто або автобусом Кілія – Вилково. Якщо їхати автобусом, то треба розраховувати, що останній рейс з Вилково до Кілії у 15.00. 

Вартість квитка 60 грн.

Подорож до “0 км” можна заказати у місті на Білгородскьому каналі. 

Вартість від 250 грн з людини.

Лісове озеро

Фото Валентина Малаховцева

Відстань від Кілії 73 км по хорошій дорозі  або  30 км по бездоріжжю, але час в дорозі година-година п’ятнадцять хвилин.

В сосновому лісі біля Вилкового ховається справжнє лісове озеро – затоплений кар’єр по видобутку піску. Чудове місто для відпочинку. Неглибоке озеро достатньо прогрівається влітку. Чисте повітря, напоєне сосновим ароматом, а сонячні промені грають на водній поверхні. 

На березі озера не зустрінеш натовпу туристів, тому баз відпочинку тут немає. Але як альтернатива – можна розміститися у наметі і насолодитися усамітненням з природою.

Як дістатися?

Зручніше їхати сюди власним транспортом до розвилки Вилково-Ліски, потім повернути в бік соснового лісу, і їхати по дорозі з бетонних плит до самого озера. 

Можна скористатись автобусом Кілія – Вилкове, але після розвилки треба буде майже 2 км пройтись пішки. Якщо їхати автобусом, то треба розраховувати, що останній рейс до Кілії у 15.00. 

Озеро Сасик або Кундук

Фото Ghenadie Dubita

Відстань від Кілії 67 км. хорошею дорогою або 53 км бездоріжжям, але час в дорозі година-година п’ятнадцять хвилин.

Озеро, яке розташоване практично перпендикулярно до Чорного моря – є одним з найцікавіших об’єктів українського Причорномор’я. До 1978 року з півночі сторони в Сасик впадали прісні води річок Когильник та Сарата, а з південної – солоні води Чорного моря. Це був курорт з лікувальними грязями.

Але потім розпочали здійснювати масштабний проект опріснення його вод – Сасик відокремили від моря дамбою, морську воду спробували замістити прісної дунайської. Але проект провалился – вода була опріснена частково.

Від моря лиман відокремлює 14-кілометровий насип, по якій  у минулому столітті була прокладена бетонована автодорога. 

По той бік траси, що «з видом» на море, селяться туристи, які відпочивати “дикуном” у наметах. З боку озера можна порибалити, насолоджуючись тишею.

Як дістатися?

Дістатися до озера можна лише власним транспортом. Спочатку доїхати до курорта Приморське, на головній вулиці повернути вправо і їхати до кінця вулиці. Далі по дамбі поки не побачити з одного боку озеро, з іншого море. 

«Куба далеко? Куба близько!»

Фото з зайту закладу

Відстань від Кілії 62 км по трасі або 40 км бездоріжжям

Час у дорозі – близько години.
Куба-Далеко – це бринзарня, де виготовляють особливу бесарабську бринзу. Тут експериментують з рецептурою, замочуючи бринзу у вині, готують з неї пасту, додають до неї трави та овочі, подають у складі різноманітних салатів і випічці. 

Головна перевага бринзарні – тут є міні готель. По суті це традиційна сільська садиба, повністю обладнана під сучасні запити туристів. При цьому збережена автентичність – побут липован-старовірів і місцевих, інвентар, деякі меблі і оздоблення, доріжки на підлозі і старі фотографії на стінах. Це здоровий баланс старого і нового, традицій та інновацій, історії і прогресу. 

Як дістатись?

Їхати до курорту Приморське, можна авто або автобусом Кілія – Вилково. Якщо ви подорожуєте автобусом, то треба розраховувати, що останній рейс до Кілії з Приморського у 17.00. 

На краю села повернути ліворуч, або вийти з автобуса, і їхати-йти до самого готелю.

Сподіваємось, що з наші маленьки замальовки стануть для вас у нагоді, і ви деякими з них скористаєтесь. Або й всіма.

Поделиться с помощью...Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *