Facebook
Новини

Комунальне підприємство «Світло» отримає з бюджету Кілійської ОТГ гроші на погашення боргів

Для забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства підприємству буде надано 603 тисячі гривень


Половина цієї суми піде на погашення заборгованості по заробітній платі працівникам за травень, а ще половина – управлінню водного господарства за постачання води. Гроші буде виділено за рахунок скорочення витрат програми соціально-економічного розвитку – вдалося деякі об’єкти зробити дешевше.

Причиною виникнення боргу мер міста Павло Бойченко вважає безвідповідальне рішення на державному рівні – скасування нічного тарифу на електроенергію. Наприклад, на вуличному освітлені бюджет втратив близько 1 млн грн.

«В тарифі на воду, затверджений у минулому році, закладений саме нічній тариф. Тобто вночі підприємство накачує воду до РЧВ (резервуарів чистої води – авт.), а вдень подає її абонентам. Користування нічним тарифам, дозволяло підприємству працювати в межах тарифу, який покривав усі витрати», – розповів мер.

Як сказав директор КП Дмитрій Калачев, на сьогодні економічно обґрунтований тариф, який покриє витрати на постачання води складає 28 грн/куб. Однак, Павло Бойченко зауважив, що про підняття тарифу розмова не йде. Поки не йде.

«Моя особиста думка, ми не маємо морального права з огляду на складний економічний стан, в якому знаходяться наші люди, підіймати тариф. Як мінімум не зараз», – сказав керманич ОТГ.

Він також розповів, що виконкомом буде створена комісія, до роботи якої за бажанням зможуть долучитись депутати. Ця комісія проведе аудит КП «Світло», й, можливо буде знайдено резерв, за рахунок якого можна буде зменшити витрати підприємства. Але це в майбутньому, а зараз надають кошти.

Що до обурення мешканців Кілії постійними поривами, перебоями з подачею води – деякі кілійці у соцмережах  розповідають, що вода у їх оселях з’являється дуже рідко через те, що немає напору, до того ж люди не задоволені якістю води, яке подає Світло – Павло Бойченко сказав, що добре бути «стратегом, на бой смотря со стороны». Та порадив спробувати побачити і іншу сторону цієї непростої картини.

«Зараз, в умовах спеки водоспоживання абонентів на 120% орієнтовно перевищує розрахункові проектні потужності міського водопроводу. Щоб забезпечити прийнятні тиск насосні станції, хлораторна працюють за межею своїх проектних можливостей», – розповів він.

А ще додав, що за день може бути 14 поривів і кілька з них на магістралях. Що люди працюють цілодобово, а відпочивають по кілька годин. Тому, якщо помітили порив, повідомили диспетчеру, то треба чекати. Одразу, на вертольоті ніхто не прилетить – не тому що не хочуть та не працюють, а тому що не в змозі.

Про що мер не згадав у своїй розповіді, так це про додаткову аварійну бригаду. Саме вона повинна була б прискорювати всі процеси щодо усунення поривів. Йшли розмови про те, що якщо підприємство не зможе фінансово утримувати її, ці обов’язки покладе на себе виконком. Однак, розмови залишились лише розмовами.

Олеся Ланцман

Поделиться с помощью...Share on Facebook
Facebook
Share on VK
VK
Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *